Płyta do przycięcia? Wybierz frezowanie CNC

Usługi

Frezowanie jest stawiane wśród najczęściej używanych typów obróbki skrawaniem. Dzięki zastosowaniu właściwych ostrzy umożliwia zrobienie najróżniejszych form. Frezowanie stosowane jest do obróbki stali, tworzyw sztucznych oraz płyt meblowych. Ten ostatni materiał jest chętnie stosowany w branży meblarskiej, a frezowanie płyt meblowych pozwala na usprawnienie wytwórstwa mebli – tak modeli do samodzielnego montażu, jak i gotowych. W jakich przypadkach zatem frezowanie drewna przyniesie oczekiwane efekty? Czy warto je wybrać?

W jakich sytuacjach zdecydować się na frezowanie CNC?

Aktualnie spotyka się niemal tylko frezowanie CNC, czyli sterowane numerycznie. Dzięki temu wycinane detale zawsze są precyzyjne, a cały proces przebiega o wiele szybciej. Rzecz jasna frezowanie CNC wykorzystywane jest nie tylko w fabrykach mebli – usługę mogą zamówić także ludzie chcący dopasować meble do swoich oczekiwań. Frezowanie CNC umożliwia wykonanie otworów w płytach, dzięki czemu możemy założyć płytę grzewczą czy baterię. Możliwe jest wycinanie płyt w każdy sposób, co niewątpliwie docenią zwolennicy niebanalnie urządzonych mieszkań.

Frezowanie CNC – kto wykona?

Frezowanie CNC, jak nietrudno się domyślić, wiąże się z zastosowaniem specjalistycznych maszyn. Oprócz tego potrzebne będą do tego odpowiednie kwalifikacje, które posiadają wyłącznie wykształceni specjaliści. Dlatego najlepiej postąpimy powierzając tę pracę specjalistycznej firmie. Zwłaszcza, iż frezowanie CNC nie generuje dużych kosztów.