Przygotowanie mieszkania do sprzedaży jako remedium na kryzys w branży

Usługi

Na polskim rynku pojawiła się stosunkowo nowa oferta – tzw. home staging, który oznacza profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Moda na wykonywanie metamorfozy mieszkania bezpośrednio przed przygotowaniem do transakcji przyszła do nas zza Oceanu. Przyjrzyjmy się w takim razie, czy rzeczywiście fachowe zagospodarowanie przestrzeni mieszkania zwiększa prawdopodobieństwo finalizacji umowy.

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży – jak to przebiega

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży zasadniczo bazuje na usunięciu niepotrzebnych sprzętów i uporządkowaniu pomieszczeń. Home staging obejmuje również drobne remonty, czyli pomalowanie ścian, wyrównanie ich powierzchni, ustawienie eleganckich mebli. Tak przygotowana nieruchomość jest gotowa do sesji fotograficznej na potrzeby sprzedaży. Chodzi tu o podkreślenie potencjału wnętrza, co często jest niezauważalne, jeśli właściciele nie posiadają zmysłu dekoratorskiego. Badania pokazują, że home staging znacząco podnosi szansę znalezienia potencjalnych kupców, jak również ostatecznej finalizacji procesu sprzedażowego.

Profesjonalna fotografia i eleganckie wnętrze, czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Pamiętajmy zwłaszcza o fakcie, że za elegancko prezentującą się nieruchomość mamy możliwość otrzymać zdecydowanie wyższą kwotę – nawet o 15procent. Warto wynająć profesjonalnego agenta nieruchomości, specjalizującego się w przygotowaniu mieszkań do sprzedaży. Oprócz znajomości nowoczesnych trendów, posiada on również umiejętności z dziedziny wykonywania profesjonalnych zdjęć, co pozwoli na podkreślenie zalet naszego wnętrza.