Usługi dla firm – biuro rachunkowe

Usługi Usługi finansowe i rachunkowe

Prowadzenie swojej firmy to odpowiedzialne zadanie wymagające wzięcia pod uwagę wielu detali. Zignorowanie nawet jednego z nich mogłoby zakończyć się poważnymi reperkusjami. Pośród tych bardzo istotnych wymienić trzeba prowadzenie księgowości, zatem bardzo dużo przedsiębiorstw decyduje się na utworzenie specjalistycznego działu księgowości. Jakkolwiek o wiele lepszym wyjściem okazuje się być skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, znalezienie którego dzisiaj nie jest żadnym problemem.

Jakie usługi oferuje biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące aktualnie na terenie naszego kraju dysponują wyjątkowo dużą oferta. Są w stanie podjąć się prowadzenia tak księgowości uproszczonej, jak i pełnej. Biura rachunkowe prowadzą także obsługę kadrową oraz płacową. Są w stanie podjąć się reprezentowania przedsiębiorstwa przed Urzędem Skarbowym, ZUS oraz GUS. Sporządzają różnorodne raporty budżetowe i oferują konsultacje księgowe. W zakres ich działalności wchodzi też rejestracja spółek oraz ich zamykanie. Mnóstwo biur rachunkowych rozszerza znacznie swoją ofertę, np. poprzez przygotowywanie wniosków do PFRON o dofinansowanie dla firm, które podjęły decyzję o zatrudnianiu niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Uruchamianie w przedsiębiorstwie działu księgowości nie jest rozwiązaniem zbyt dobrym. Zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na powierzenie prowadzenia ksiąg rachunkowych firmie z zewnątrz, tj. właśnie do biura rachunkowego. Jest to szczególnie zalecane w przypadku niedużych firm, stowarzyszeń oraz fundacji, ponieważ jest to naprawdę bardziej opłacalne rozwiązanie, a ponad to przenosi odpowiedzialność na firmę z zewnątrz. Dzisiaj odszukanie solidnego biura rachunkowego oferującego usługi na najwyższym poziomie nie jest trudne.

Nasze dane adresowe:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]