Jakie uprawnienia ma kancelaria doradcy podatkowego?

Usługi Wymiar sprawiedliwości

System podatkowy obowiązujący w Polsce trudno uznać za przejrzysty czy prosty. Polacy, ale również i wiele firm ma problemy z odpowiednią interpretacją przepisów podatkowych. Zrozumienie tych przepisów bez wsparcia specjalisty może nam się nie udać, co więcej, może prowadzić do przeróżnych komplikacji. Z całą pewnością wsparcie doradcy podatkowego pomoże ich uniknąć.

Jakiego rodzaju sprawy może prowadzić kancelaria doradcy podatkowego?

Radcy prawni pracujący w kancelarii doradcy podatkowego, którzy doskonale znają się nie tylko na przepisach dotyczących podatków, a jednocześnie na finansach, mogą świadczyć usługi dla osób prywatnych oraz przedsiębiorstw. Każda osoba zarówno prawna, jak i prywatna, może zwrócić się do kancelarii doradztwa podatkowego o wydanie opinii lub poradę, która będzie dotyczyła ciążących na niej powinności, które związane są z płaceniem podatków. Pamiętać trzeba, że podatki muszą uiszczać wszyscy. Co roku osoby prywatne mają obowiązek przedłożyć w US wypełniony PIT, który jest potwierdzeniem osiągniętych przez nie zeszłorocznych zarobków. Natomiast na osobach, które mają charakter prawny ciąży powinność uiszczenia podatku CIT. Następnym podatkiem, który obowiązuje w Polsce jest podatek od usług i towarów, który popularnie zwany jest podatkiem VAT.

Co może dla nas wykonać kancelaria doradcy podatkowego?

Radca prawa podatkowego nie tylko objaśni osobom płacącym podatki niejasności przepisów ordynacji podatkowej. Na zlecenie klientów może również przygotować deklarację podatkową. Kancelaria doradztwa podatkowego ma prawo występować w imieniu swoich klientów przed organami podatkowymi oraz organami kontroli skarbowej, jeśli w stosunku do klientów zostało wszczęte czynności przed tymi instytucjami. Kancelaria doradztwa podatkowego może składać odwołania od decyzji, które zostały wydane. Na życzenie klientów może także reprezentować ich przed sądami administracyjnymi bądź prowadzić księgi podatkowe.