Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Nauka Żywność

Sprawdź informacje o warsztatach kulinarnych dla dzieci.

Dzieci kochają brać udział w kuchni – przynosić i wybierać składniki czy przystrajać ciastka. Chciałabyś rozwinąć fascynację Twojej pociechy? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego uczą takie lekcje.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla maluchów w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W czasie kursu dzieci nie tylko zdobywają przydatne umiejętności, ale także kształtują swoją pomysłowość oraz uczą się samodzielności. A po prostu wyśmienicie się bawią. Komponowanie ciekawych smaków, nauka smacznych przepisów i dobieranie oraz mieszanie ingredientów – to wszystko powoduje, iż maluchy z zapałem gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się również z regułami, jakie powinno się stosować w kuchni, co pozytywnie wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach mogą też asystować rodzice, jest to zatem świetna okazja do spędzenia wspólnie czasu z dzieckiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a następnie poczęstować się tym, co udało się stworzyć.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Warsztaty prowadzone są przez 3 godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. W czasie warsztatów dzieci szykują deser i danie główne. Mali adepci sztuki kulinarnej mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – podjąć próbę upieczenia ozdobionej świeżymi dodatkami, pachnącej tradycyjnej pizzy, czy też przygotować smaczny makaron na słono bądź słodko. W czasie warsztatów dzieci przygotowują również smaczną deser – mus z lodami oraz kruchym ciastem. Nauka powiązana z zabawą to wspaniała metoda za gospodarowanie wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ulubionych dań daje pociechom dużo szczęścia. Nawet bardzo niepokorne dziecko będzie z pasją oddawało się dekorowaniu tortu lub pieczeniu doskonałej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje zawodowy szef kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie i doskonały kontakt z maluchami.

Nasze dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]