Kapsułki kompatybilne z Nespresso – aromatyczne kawy w wielu smakach

Robienie zakupów Żywność

Więcej o kapsułkach kompatybilnych z Nespresso.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych zwolenników. Dzisiaj jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele renomowanych firm.

Czy istnieją kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten typ kapsułek wygasł kilka lat temu więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance robusty i arabiki. Innym słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku połączeń arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Roma, Venezia, Firenze i Trieste. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty suszonych owoców, pieczonego chleba czy prażonych orzechów. Inni uznani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, Amaretto, Arabic czy Intense).

Zamienniki kapsułek Nespresso również od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje również rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Ristretto, Intensiva czy Classico Italiano, w tym też kawy aromatyzowane – Vanilla, Carmel, Hazelnut oraz Chocolate.

Podstawowe opakowania sprzedawane w większości sklepów zawierają przeważnie 10 kapsułek z kawą. Jednakże dla nabywców, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów również pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej obniżyć koszt napoju. W przypadku, kiedy kupujący ma obawy, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]