Parzenie kawy nie było nigdy prostsze – kapsułki do kawy

Robienie zakupów Żywność

Jeśli chcesz zamówić kawę w kapsułkach, koniecznie wejdź na https://cafessima.pl.

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się także ze znajomymi, podjadając desery na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go zwykle w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki z kawą porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie przygotowaną udajemy się przeważnie do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie różnorodnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak zamienić espresso w perfekcyjne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego wzięta od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Głównie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podstawienie kubka lub filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wykona całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – aromatyczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są drogie – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki do ekspresu to też nie jest ogromny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można zaparzyć w domu za niecałe 1,10 zł. Koszt waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kawiarni, jest to zwykle ok 10%-15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich znaczną zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się częstokroć czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od jednego producenta. To bezpodstawne niepokoje. W tej chwili do wszystkich modnych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można zamówić kompatybilne kapsułki.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]