Sok z kiszonych buraków i kapusty – skład i działanie

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów Żywność

Jeśli szukasz soku z kiszonych buraków, koniecznie sprawdź https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118

Artykuły fermentowane po latach zapomnienia znów wróciły na polskie stoły. Do kapusty i ogórków dołączają także inne, przedtem mniej znane owoce oraz warzywa. Mówiąc o leczniczych walorach fermentowanego jedzenia nie można nie wspomnieć również o napojach takich jak kefir, kwas chlebowy albo rozmaitego typu soki i zakwasy z kiszonych warzyw. Przede wszystkim te ostatnie są warte zainteresowania – pomagają łatwo i szybko wprowadzić do naszego organizmu substancje niezastąpione dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – co w nich znajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający sporo substancji oddziałujących korzystnie na nasze zdrowie. Głównym elementem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za przebieg fermentacji. Sok z kapusty, ogórków bądź pozostałych kwaszonek to też kopalnia witamin. Warte uwagi jest przede wszystkim wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już 150 ml tych soków dostarcza jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się również pić z uwagi na zawartość witamin z grupy B, witaminy P i K, a także wysokie stężenie soli mineralnych.

Czemu trzeba spożywać sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, z uwagi na obecność bakterii kwasu mlekowego pożytecznie oddziałuje na nasz układ odpornościowy oraz pracę jelit. Na domiar tego nagromadzenie witamin usprawnia działalność układu nerwowego, zmniejszają objawy szkorbutu, depresji i cukrzycy, jak również pomagają poradzić sobie z osłabieniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki winny poza tym sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak przykładowo wrzody żołądka lub niestrawność. Działają one również osłonowo podczas kuracji antybiotykami i wzmagają apetyt.

Nasze dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]